Proemtia Nasıl Çalışır?

Proemtia Nasıl Çalışır?

Proemtia, İş Bankası Grubu tarafından endüstriyel ürünlerin ticaretine aracılık etmek amacıyla kurulmuş bir pazaryeri platformudur. Proemtia’ya sadece belirli kriterleri sağlayan firmalar satıcı olarak kabul edilmektedir. Platform üyesi alıcılar onaylı satıcıların 1. kalite demir çelik ürünlerini anında satın alabilirler. Alıcıların fiyat, kalite, lokasyon, ölçü birimleri, satıcının ürünü teslim süresi kriterlerine göre arama yapması mümkündür. Satın alınan ürünlere ilişkin ödemeler banka/kredi kartı ile havale/Eft yoluyla yapılabilmektedir. Ayrıca, İş Bankası Proemtia Bayi Kart sahibi alıcılar, vadeli satış yapan satıcılardan 180 güne kadar vadeli satın alım yapma imkanına sahip olmaktadır.

Alıcıların gerçekleştirdikleri ödemeler, ürünlerin teslimi gerçekleştirildikten sonra satıcıların hesaplarına aktarılmaktadır.

Alıcıların ürünlerini satıcıların deposundan teslim alma imkanları bulunmaktadır. İlaveten, alıcıların “Alıcı Adresine Lojistikle Teslim” seçeneğini tercih ederek Borusan Lojistik’in nakliye teklifini görüntüleyerek anında satın alması mümkündür.

Proemtia olarak iş günlerinde 09.30 ile 17.30 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.

Satıcı ve Alıcılar için Proemtia Üyeliği

Ana sayfada bulunan “Üye Ol” butonundan sizin için uygun olan “Alıcı Ol” ya da “Satıcı Ol” seçeneğine tıklayarak üyelik sürecini başlatabilirsiniz.

Açılan ekrandaki ilgili alana telefon numaranızı girdikten sonra tarafınıza bir SMS gönderilir ve doğrulama yapmanız istenir. Sonraki aşamada bu defa e-posta adresi doğrulaması yapılır. Kendinize bir şifre belirledikten sonra “Aydınlatma Metni” kısmını okuyarak üyelik işlemine devam edebilirsiniz.

Firma türüne ilişkin seçimi yaparak iletişim ve firma bilgileri ekranına geçebilir ve bu ekrandaki bilgileri de doldurarak Proemtia pazaryeri üyelik başvurunuzu sonuçlandırabilirsiniz.

Alıcılar İçin Proemtia Nasıl Çalışır?

Ekiplerimizin üyeliğinizi onaylaması ile birlikte pazaryerine giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş sağladığınız andan itibaren artık Proemtia üzerinden alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Menü üzerinden ya da arama yoluyla aradığınız ilgili ürün grubuna ulaşabilir, filtreleme seçenekleri ile de ürünleri dilediğiniz sıra ile listeleyebilirsiniz. Sizin için uygun olan ürünü “Sepete Ekle” butonu ile sepetinize ekleyip teslimat aşamasına geçebilirsiniz. Burada kendi nakliye seçeneğiniz ile ilerleyebileceğiniz gibi anlaşmalı olduğumuz lojistik firmalarından da anlık teklif alabilirsiniz.

Teslimat şeklini belirledikten sonra ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada ;

  • peşin ödeme yöntemini seçmiş olmanız halinde, kredi kartı ile tek çekim ya da taksitli, İş Bankası Business Plus Kartınızla veya Havale/EFT/FAST ile para transferi yaparak, sunulan peşin ve vadeli ödeme seçenekleri üzerinden seçim yaparak,
  • vadeli ödeme seçmiş olmanız halinde ise İş Bankası Bayi Kartınız ile vadeli olarak

“Sipariş Onayı” verebilirsiniz.

Sipariş onayı ile birlikte satın alma işleminiz tamamlanır ve satın aldığınız ürünlerin, ilgili satıcı tarafından size ulaştırılmak üzere hazırlıklarına başlanır.

Satıcılar İçin Proemtia Nasıl Çalışır?

Ekiplerimizin üyeliğinizi onaylaması ile birlikte pazaryerine giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş sağladığınız andan itibaren ürünlerinizi platforma yükleyerek artık Proemtia üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarındaki alıcılara ürünlerinizi satabilirsiniz.

Deneyimli uzman kadromuzla, satış öncesi ve sonrasında doğabilecek ihtiyaçlarınız için hızlı çözümler üretiyoruz.