Proemtia’dan Sektöre Merhaba

Proemtia’dan Sektöre Merhaba

Tüm sektörlerde öncelikler iç süreçleri yeniden tasarlamaya yönelirken, pazaryerlerinin gelişimi sektörel bazda yeni iş birliği olanaklarının gelişmesini sağladı. Bu da dijitalleşme sürecini hızlandırdı. Dünyadaki değişim sürecine paralel olarak, ülkemizde de tüketicilere yönelik güçlü ve teknolojiyi etkin kullanan dijital platformlar kurularak tüketici beklenti ve ihtiyaçlarının hızlı ve etkin bir biçimde karşılanması sağlandı. Bu platformlar en çok da dokundukları sektörlerdeki iş yapış şekillerinin değişmesine katkı sundular.

Üretim odaklı emtianın ticareti ise, çok boyutlu ticari ilişkiler, yüksek sermaye gereksinimi ve ürün yapılarına özel tasarım ihtiyaçları dolayısıyla dijitalleştirilmesi en zor alanlardan birisi olarak görüldü. Çok sayıda girişim, bu sektördeki dijitalleşmenin gereksinimi olan standardizasyon ve iş birlikleri konusunda çalışmalar yapsa da ülkemizde bu konuda öne çıkan ve geniş bir kullanıcı potansiyeline ulaşan bir uygulama henüz ortaya çıkmadı.

Tam da bu noktada Proemtia olarak öncelikle endüstriyel emtia ticaretine ilişkin ihtiyaçları analiz ettik.. İş Bankası Grubu’nun ülke ekonomisine ilişkin uzun yıllara dayanan bilgi birikimi, dijitalleşme süreçlerindeki öncü rolünün sağladığı avantaj ve iş ortakları nezdinde yarattığı güven ve destekle yola çıktık. Endüstriyel ürün alışverişlerinde alıcı ve satıcı ihtiyaçlarını aynı anda karşılayacak, şeffaf, güvenilir ve iş birliğini destekleyen bir pazaryeri platformunu hayata geçirdik.

Emtia Ticaretinin Güvenli Pazaryeri

Endüstriyel ürünlerin ticaretine aracılık etmek için geliştirilen Proemtia’yı, öncelikli olarak demir çelik sektörü ürünleri için kullanıma açıyoruz.

Proemtia’da alıcıları, belirli kriterleri sağlayan onaylı satıcıların birinci kalite demir çelik ürünlerine hızlı ve kolay bir biçimde ulaştırıyoruz. Ayrıca Proemtia üyeliğinin sağlayacağı geniş satış ağı ile satıcılara tüm Türkiye’deki alıcılara ulaşma imkanı sağlıyoruz.

Proemtia’da alıcılar ihtiyaçları olan ürünlere, özelliklerine göre geniş filtreleme seçenekleri ile kolayca ulaşabiliyorlar. Ürünler arasındaki farklı fiyat seçeneklerini görüntüleyip çeşitli vade seçenekleriyle saniyeler içerisinde ürünleri satın alabiliyorlar.

Alıcılar ödemelerini havale ve EFT’ye ek olarak, çeşitli bankaların kredi kartları ile de gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca, İş Bankası Proemtia Bayi Kart sahipleri Proemtia’dan 30, 60 ve 90 gün vadeli satın alım işlemleri gerçekleştirme imkanına sahip oluyorlar.

Alıcılar ürünlerini satıcının deposundan kendi nakliye çözümleri ile teslim alabiliyorlar ya da Proemtia’nın anlaşmalı olduğu lojistik firmalarından anında taşıma teklifi alabiliyorlar.

Satış öncesinde ve sonrasında profesyonel ekibimizle sunduğumuz kusursuz hizmet anlayışı ve desteğimizle daima alıcı ve satıcıların yanındayız!

Proemtia’nın Vizyonu

Geleneksel iş yapış şekillerinin önemini koruduğu endüstriyel emtia ticaretinin gelişimine katkı sağlamayı ve bu gelişimde önemli bir referans noktası olmayı amaçlıyoruz.

Dijitalleşmenin sağladığı tüm avantajları pazaryerimizde yer alan tüm paydaşlarımıza hissettirerek, demir çelik sektöründen başlamak üzere farklı birçok sektörün dijital dönüşümünde önemli bir rol oynamayı hedefliyoruz.

Siz de Proemtia’ya üye olarak dijital ticaret deneyimini yaşayabilirsiniz.